کاربرد و خواص لوله پی وی سی (PVC)

کاربرد لوله پی وی سی

لوله کشی فاضلاب شهری تحت فشار و بدون فشار

لوله کشی آبیاری کشاورزی تحت فشار و بدون فشار

لوله کشی جداره ها و زهکشی

انتقال تهویه هوا (لوله هواکشی )

انتقال آب باران روی بام های ساختمان (ناودانی)

انتقال مواد و املاح شیمیایی

عبور کابل های مخابراتی و برقی سازه ها

طراحی ماکت و سازه های سبک پلاستیکی

پوشش و عایق لوله فلزی و چدنی

 

خواص لوله پی وی سی

لوله پی وی سی مقاوم در برابر فعل و انفعالات شیمیایی : لوله پی وی سی  در برابر روغن، الکل، مواد نفتی، خورنده ها، اسید ها، باز ها، نمک ها، مواد شیمیایی در خاک و آب مقاوم است.

لوله پی وی سی مقاوم در برابر فرسایش و خوردگی : لوله پی وی سی جریان الکتریکی را انتقال نمی دهد و در برابر الکتروشیمیایی ناشی از اسید ها، باز ها، نمک ها که منجر به خوردگی در فلزات می شود مقاوم است.

لوله پی وی سی مقاوم در برابر هدایت الکتریکی و حرارتی : لوله پی وی سی در برابر جریان الکتریکی عایق بوده و جریان برق را از خود عبور نمی دهد و بر خلاف فلزات که رسانای گرما هستند لوله پی وی سی حرارت را از خود انتقال نمی دهد.

لوله پی وی سی مقاوم در برابر آتش : لوله پی وی سی در دمای 454 درجه بالاتر از بقیه مواد ساختمانی آتش می گیرد.در اثر سوختن لوله پی وی سی گاز HCI آزاد می شود که این گاز باعث جلوگیری و رسیدن اکسیژن به منطقه مشتعل می شود و از سوختن جلوگیری می کند.

لوله پی وی سی قابلیت بازیابی و حفظ سلامت محیط زیست : لوله پی وی سی را دوباره می توان بازیابی و دوباره تولید کرد.

لوله پی وی سی دارای قیمت مقروم به صرفه و پایین : لوله پی وی سی به دلیل وزن پایین به نسبت لوله فلزی و جدنی از لحاظ قیمت تفاوت بسیار بالایی دارد و در عرصه صنعت رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

لوله پی وی سی مقاوم در برابراصطحکاک : لوله پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در برابر اصطحکاک مواد داخلی لوله و سایش از خود نشان می دهد. ثابت شده است لوله پی وی سی دوام بیشتری به نسبت لوله فلزی، لوله سیمانی، لوله سفالی در هنگام انتقال مواد صنعتی دارد.

نصب سریع و آسان لوله پی وی سی و اتصالات پی وی سی : یکی از عوامل چشم گیری که لوله پی وی سی را در رتبه اول قرار داده است اجرای سریع و آسان می باشد لوله و اتصالات پی وی سی از طریق چسب پی وی سی به هم متصل شده و به سرعت آماده برای اجرا می باشد. لوله پی وی سی مزیت سبکی چشم گیری دارند که جنبه ایمنی مهمی محسوب می گردد. امکان حمل ونقل آسان آسیب های کاری را حداقل نموده و نصب حمل و نقل ارزان تر را تسهیل میکند. یکی از مزیت های مهم برای هر لوله آب بندی اتصالات آن استلوله پی وی سی عمق دخول بالا و سیستم های اتصال اورینگی توانسته است از طریق همین مزیت بسیاری از محصولات سنتی را کنار بزند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *